Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balet gala aneb Setkání v Praze opět v ND

24. 3. 2008
Obrazek
Nikola Márová foto: Diana Zehetner

Praha - Balet Národního divadla již popáté připravil slavnostní galapředstavení s názvem Balet gala aneb Setkání v Praze, během nějž hvězdy světového baletu společně s předními českými tanečníky představí klenoty klasické i soudobé taneční tvorby. Během večera 24. dubna bude také popatnácté udělena prestižní cena Philip Morris Ballet Flower Award nejlepšímu baletnímu umělci v oboru klasický tanec za rok 2007.

I letos do Prahy zavítají vynikající čeští umělci a zahraniční hosté, kteří se představí v ukázkách ze světového klasického i moderního repertoáru: Filip Barankiewicz ze Stuttgartského baletu, primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová, bývalí členové holandského souboru NDT tvořící nyní vlastní projekty Nataša Novotná a Václav Kuneš, Lukáš Slavický, sólista Mnichovského Bayerisches Staatsballett, nebo Stanislav Fečo, tanečník a choreograf působící na mnoha světových scénách.

Vedle těchto tanečníků se představí i několik umělců působících na domácích scénách - Nikola Márová, Zuzana Susová, Michal Štípa, Alexandre Katsapov a Jiří Kodym z pražského Národního divadla, Eva Horáková z pražské Laterny magiky a Jana Přibylová, sólistka Národního divadla v Brně.

V průběhu večera, který začne ve 20:00, společnost Philip Morris ČR a.s. udělí již popatnácté prestižní cenu Philip Morris Ballet Flower Award, o jejímž držiteli rozhoduje odborná porota složená z předních českých tanečních odborníků. Předána bude i cena Poupě baletu mladému umělci, který na sebe upozornil již na začátku své kariéry.

autor: ČT24

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What is a normal blood distress

(AVodewence, 8. 10. 2018 0:23)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-horaires/

Expensive Blood Pressure and Bravery Disease

(AArrikanorax, 23. 7. 2018 22:42)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-moins-cher-a-paris/