Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balet ND Praha uchvátil slovenské publikum

17. 10. 2009

Balet Národního divadla hostoval 1. října ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Na scéně nové budovy vystoupil s komponovaným večerem Extrém, který měl v Praze premiéru l7. června tohoto roku. Taneční triptych je tvořen třemi choreografiemi: A Little Extreme, A Little Touch Of The Last Extreme od choreografa Petra Zusky a Last Touch světoznámého tvůrce Jiřího Kyliána.Obrazek Publikum ocenilo všechny výstupy velkým potleskem, největší úspěch  měla první choreografie. „Slovenští diváci jsou mnohem živější než čeští. Nebojí se křičet ani pískat. Působili sice trošku neukázněně, ale nám se jejich reakce moc líbily a povzbudily nás,“ popsali atmosféru v hledišti první sólisté Nikola Márová a Michal Štípa.
Baletní soubor ND hostoval na Slovensku již poněkolikáté, naposledy před rokem s moderním baletem Sólo pro tři. Letos tanečníci vystupovali v Sále opery a baletu, který má kapacitu 901 míst. „Jeviště bylo hodně velké, museli nám ho zmenšit kulisami a šálami pro potřeby naší inscenace. Povrch podlahy byl výborný, skvěle se nám na něm tančilo,“ uvedl Michal Štípa.
Spolupráce mezi oběma divadly tímto nekončí. 17. ledna 2010 se balet SND představí českým divákům v Národním divadle Praha se Spící krasavicí.

Obrazek
Fota: Pavel Hejný

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář