Jdi na obsah Jdi na menu
 Nikola Márová
První sólistka baletu ND - Praha 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dědovice

(Venda, 1. 12. 2009 10:25)

Dobrý den,nezlobte se, že to píšu zrovínka sem, ale je to nápad..Nevím, kam jinam psát. Strýc mi vyprávěl o Vaší a Vašeho tatínka návštěvě v Dědovicích, tedy jestli jste to Vy..? Zajímám se o rodokmen Vazačů. Pokud víte, co tímto mám na mysli..prosím, dejte sem zmíňku. Mnohokrát Vám předem díky a ještě jendou se omlouvám, že je to úplně jiné téma, než by jste čekala. Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem životě, mějte se krásně.
V. roz.Vazačová.

Spící krasavice v ND Ostrava II.

(Jiří, Praha, 29. 11. 2009 20:29)

Dobrý večer!
Zdravím Vás ze zpáteční cesty do Prahy. V Ostravě jsem trpělivě :)setrval na Vaše dnešní(neděle 29.11.09) představení Spící krasavice. Zde je kráté hodnocení (psáno ve vlaku :-)):

V České republice by mělo být samozřejmostí,že všechna tři Národní divadla uvádějí (kvalitní!)baletní klasiku. Bohužel tomu tak není a zejména v Praze je divák znechucen...
Vedení ostravského baletu tuto samozřejmost pochopilo a zařadilo magické baletní giga hity Giselle a Spící krasavici(pozn.v Ostravě můžete dále vidět Labutí jezero, Sněhurku ale i modernu...). Zájem ze strany diváků je obrovský a cestu do ostravského Národního divadla si nacházejí i skupinky cizinců. V průběhu přestávky se mluví anglicky, polsky, korejsky i německy). Není proto divu, že nedělní repríza Spící krasavice byla opět vyprodána a obsazení jednotlivých rolí bylo na špičkové úrovni. Princ Desirée Michala Štípy diváka ohromil svou aristokratičností a výrazovou samozřejmostí. Zkrátka graciézní "port de bras" řadí Štípu do kategorie "danseur noble". Nikola K. Márová jako Princezna Aurora oslnila svým mládím, pohybovou jistotou a technickou precizností. Bravurní výkony předvedliJan Krejčíř (Modrý pták) a Yuriko Kitamura (Princezna Floriana). Igor Vejsada posunul roli Carabosse do jiné dimenze a v nejlepším slova smyslu na sebe strhával pozornost. Primabalerína Olga Borisová(První víla) opět dokázala, že neexistují "malé" role.Určitě se těšíme na její debut v roli Princezny Aurory.
V neposlední řade je nutné pochválit Rodiona zelenkova(Vlk), Janu Kopeckou( Karkulka), Alexeje Kovalevského(Kocour) a Jekatěrinu Kovalevskou (Kočka).
Zdá se, že ostravský balet prožívá dobré období. Vůbec se ostravskému Národnímu divadlu daří, i v opeře, činohře a operetě. Dnes tuzemská divadelní MEKKA, jen trochu daleko od Prahy, a tudíž trochu z očí. Nikoli k její, ale k naší škodě.

Doboru noc!

Spící krasavice v ND Ostrava

(Jiří, Praha, 27. 11. 2009 22:54)

Dobrý večer! Zdravím Vás ze Stodolní ulice :). Cestoval jsem (dnes-tj.pátek 27.11.) od 13.00hod do Ostravy na Spící krasavici a Vy nikde... :). Ostravské Národní divadlo Vás ještě tento týden uvádělo v pátečním a nedělním obsazení...
Doufám, že se v Praze(ND)konečně dočkáme klasických baletů a ubude těch prapodivných experimentů :( Do historické budovy ND to mám asi 5 minut chůze...:):):). Zítra se kouknu na fenomenální sopranistku Janu Kačírkovou ve Faustovi a Markétce a příště si to ověřím z více zdrojů.

Změna termínu v SOP

(Kitri , 25. 11. 2009 10:06)

Nikola Márová bude místo odpoleních předst. Labutího jezera 26.12. a 29.12. tančit večerní od 19hodin.

Helsinky, Ostrava a Zlin

(Nikola K.M., 22. 11. 2009 12:50)

Mila Marusko,
dekuju za privitani z Helsinek:)Uz jsem tam letos byla naposledy, protoze dalsi Labuti maji az pristi sezonu.Ale musim rict, ze to pro me byla ohromna zkusenost..Navic maji v divadle tak obrovske jeviste,ze jsem mohla jit vsechny kroky opravdu na maximum do prostoru a to bylo super. V narodnim je to o dost uzsi,ale na druhou stranu nesrovnatelne krasnejsi divadlo s uplne jinou atmosferou...

Jane a Jirimu bych moc rada podekovala za krasne vzkazy k Ostravske Giselle a take za ruzicky, ktere jsem dostala na jeviste. Zatim pokazde, kdy jsme v Ostrave tancili, tak bylo uzasne publikum a uz od prvnich minut citim, jak divaci vnimaji doslova kazdou vterinu, a to je pro nas na jevisti hrozne dulezite a samozrejme i prijemne.
Jeste bych rada poslala podekovani do Luhacovic za bonbonieru, kterou jsem dostala na jeviste po Labutim jezere ve Zline,ktere jsme meli den pred Giselle..

Mejte se hezky a uzivejte si krasnych slunecnych dnu.

poznámka

(Jiří, Praha, 16. 11. 2009 11:12)

Milá Nikolo!
Vaší zásluhou (sleduji Vaše vystoupení) jsem do Ostravy zavítal opakovaně a... žasnu... Mimo balet jsem tam navštívil několik inscenací v opeře (Vlčice, Komedianti, Dech dobrých víl, Vita, Faust a Márkétka, v činohře (Heda Gablerová, Oidipus, Ostatní světy, Nejstarší řemeslo)a v operetě (Hello Dolly)a začínám mít vážné obavy, že ostravské Národní divadlo se stává první scénou České republiky (ovšem s rozpočtěm o 800 mil.Kč!!!!!nižším než má pražské ND). Musím trpce konstatovat, že toto celkem nepěkné město má divadla na takové úrovni, že pro všechny pražské sólisty je čest tam vůbec hostovat. A to jsem ještě nestihl proslulé činoherní soubory v Divadle Aréna, Divadle Petra Bezruče či Divadle loutek.
Přeji vše nej a doufám, že se Vinohrady, Státní opera a hlavně pražské ND konečně probudí!

Giselle v ostravském Národním divadle

(Jiří, 15. 11. 2009 23:10)

Děkuji Vám za nedělní (15.11.2009) Giselle v ostravském Národním divadle. Představení mělo úžasnou dynamiku. Orchestr hrál báječně. Dirigent
Kevický zaslouží velké B R A VO (smyčcová sekce byla dokonalá!), divadlo pro cca.650 diváků bylo
vyprodáno, publikum šlapalo a doslova dýchalo s Vámi, na závěr pískot a velké nadšení a krásné růže pro Nikol... Co dodat? P A R Á D A !!!

Giselle

(Jana B., 15. 11. 2009 20:20)

Milá Nikolko,

moc a moc Vám děkuji za krásný zážitek z představení Giselle!!! Byla jste báječná! Vaše baletní umění, ale i herecké, mě opět úplně dostalo. Hrála jste to s takovou procítěností, že jsem měla husí kůži. A to nemluvím o tom, jaký jste super pár s Michalem:-)))

Seděly jsme s dcerou ve třetí řadě a byly jsme obě unešené. Myslím, že se pomalu a jistě stáváte jejím vzorem:-)))

Již jsem se ptala Michala na stránkách, chtěla bych se zeptat i Vás - které představení je pro Vás náročnější - Labutí nebo Giselle a jestli je v nich rozdíl - co se týká techniky, délky a tak. Moc by mě zajímal pohled profesionála.:-)))

Ještě jednou VELKÉ DÍÍÍÍÍK ! Jste úžasná a držíme Vám s dcerou palce!!!

Vítání

(Maruška, 10. 11. 2009 17:25)

Milá Nikolko,
jistě jste měla v Helsinkách velký úspěch, protože jste nejkrásnější a nejlepší Labuť, ale jsem ráda, že už budete zase tady a uvidím vás někdy tančit.
Moc pozdravů M.

for cailin.grian

(Eliška, 1. 11. 2009 18:08)

Díky moc!

odkaz

(cailin.grian, 17. 10. 2009 22:39)

Hledala jsem na internetu kurzy contemporary dance a narazila na tento rozhovor s nikolou, zběžně jsem koukala do rozhovorů a nikde ho tam nenašla. Kdyby tam byl tak se moc omlouvám. http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=428319

Jinak Nikole přeji hodně štěstí v Helsinkách, at jste jako vždy krásná labut.

děkuji

(Jana, 12. 10. 2009 14:27)

Milá Nikolko,
děkuji Vám za rychlou odpověď.

Před nedávnem jsem se Vás také ptala, jestli není pozdě pro mou 10letou dceru začít s baletem. :-)))
Od září navštěvuje baletní studio v NDM a je moc spokojená :-)))

V listopadu se na vás tedy moc těším a teď Vám přeji, aby se Vám v Helsinkách mooooc krásně tančilo, a aby z představení byli návštěvníci potěšeni minimálně jako my - vaši fandové :-)))

:) :) :)

(Nikola K. M., 11. 10. 2009 23:00)

Krasny vecer vsem,

nejakou dobu jsem nestihala odpovidat na stranky, protoze jsme meli v divadle dost zaskoku a zkousek kazdy den do vecera vcetne vikendu..ale MOC dekuju za vase mile vzkazy a pozdravy:)
Janicko, Vam dekuju za hezkou reakci k dnesnimu rozhovoru v radiu a co se tyka Ostravy, tak Vas muzu potesit, protoze Michal tam bude tancit, ale s Ivankou Illyenko od nas ze souboru. Ja poletim do Helsinek hostovat na nekolik predstaveni Labutiho jezera, ale v dalsich terminech uz bych mela zase v Ostrave tancit:) Pokud bude nejaka zmena, tak sem muzu vcas napsat..
Zatim papa a dobrou noc

rozhovor

(Jana, 11. 10. 2009 15:28)

Milá Nikolko, právě jem doposluchala na rádiu Vltava rozhovor s vámi a se Sašou. Byla to velmi příjemně strávená hodinka. Děkuji moc!!!
Opravdu nebudete tančit v Ostravě? Moc jsem se na vás těšila, už mám lístky na obě představení.
To asi znamená, že nepřijede ani Michal Štípa...

Změna v programu

(Kitri, 9. 10. 2009 22:56)

Nikola Márová netančí ve Spící krasavici v Ostravě 21.10. a 24.10., protože bude hostovat v zahraničí.

Termíny v SOP až do konce roku!

(Kitri, 8. 10. 2009 11:03)

Nikola Márová tančí v SOP:
7.11. Labutí jezero
14.11. Labutí jezero v Městském divadle Zlín
20.12. Popelku v SOP ve 14h. a 17.h.
26.12. Labutí jezero ve 14h.
29.12. Labutí jezero ve 14h.
Nikola Márová bude taky tančit ve Spící krasavci 21.a 24.10 v NDM v Ostravě a v listopadu pak také v Giselle.
Od listopadu ji můžete vidět jako Vílu vánoc v Louskáčkovi v ND Praha.

Pozdrav po mnoha letech:-)

(Klára V., 7. 10. 2009 22:23)

Milá Nikolo, nedávno jsem objevila tyto stránky a tedy také možnost, jak Ti po mnoha letech poslat mnoho pozdravů a velikou gratulaci ke krásným baletním úspěchům. Hodně štěstí v osobním i profesním životě přeje Tvoje bývalá spolužačka z baletní přípravky a prvních dvou ročníků konzervatoře.

Nikola a Saša v pořadu Setkávání

(pif, 5. 10. 2009 17:44)

Poslechněte si více než hodinový rozhovor s Nikolou a Sašou v pořadu Setkávání, Český rozhlas 3 - Vltava v neděli 11. října ve 14 hodin. V následujícím týdnu bude záznam ke stažení na www.rozhlas.cz/mozaika v rubrice Setkávání.

Rozhovor

(Jana H., 2. 10. 2009 13:23)

Milá Nikolo, na webu Opera Plus jsem náhodou objevila Váš rozhovor - vážně moc bezva! A fotky taky! Děkujeme...

POZDAV

(LUKAS BARTKO., 1. 10. 2009 22:11)

mila Nikolka prosím ťa odpíš mi na gmail tvoj luky


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »